Vývrať 13. 6. 2015

Je třináctého a v 5 ráno mně drnčí budík. Ranní úkony, lehká snídaně, naložit vše potřebné do auta, díky předpovědí 35-ti stupňů i ledničku na pití a jídlo a ve 3/4 na šest odjezd. Brno míjím za chvíli, Břeclav je přede mnou. Musím sjet z dálnice a pokračuji přes Lanžhot a Kuty do Malacek. Odtud už na Rohožník - Vývrat. Koukám na odbočku ze silnice ke kiosku na přehradě, ale míjím ji. V tom potkávám Miloše Gežu a Jožku Jankoviče. Proto se otáčím a jedeme spolu na místo.    

      Přehrádka není velká, ale pro naše účely více než vyhovuje. A navíc, krásné prostředí!!! Jsme na místě velmi brzy a tak sedíme v kiosku, v tuto chvíli ještě uzavřeném. Kecáme o lodích a systému závodu a taky, co u koho novýho. Já mám nové plachty. Jsem zvědavý, jak bude tento "motor" výkonný. Doma jsem je jen chvíli vyzkoušel na vodě, ale přece jenom srovnání s RGčkem nebylo. Oproti MM Jardu Sýkoru CZE 32 se loď ukazuje o něco rychlejší, stoupavost je stejná.

      Závody začínají v 10 hodin. Na břehu je 13 RGeček připravených k závodu. Trať je klasický trojúhelník, jedeme jej dva krát. Po 3 jízdách přestávka, ta se později nevyužívá. Vítr během závodu se mění od termických bublin až tak do  cca osmi m/s, takže kdo může na chvíli nasazuje i "B" plachty. Já béčka nemám, takže zůstávám bez práce. Jezdíme skoro bez přestávek, pouze, pokud má někdo technické potíže čekáme na odstranění. Poté ještě přestávka na oběd. Odjedeme celkem 12 rozplaveb. Mně se daří. První jízdu mám na vytrimování lodi a končím pátý. Poté jsem již vyhrál polovinu všech jízd. Statečně mně sekundovali Miloš Gežo SVK 30 a Peter Berec SVK 77, kteří mě zle zatápěli. Miloš vyhrál 3 jízdy, a Peter  jednu.

      Kdo mě celkem příjemně překvapil, tak žák Martin Šindelář SVK 83, ten s lodí, která potřebuje poměrně dost stavebních úprav jezdil celkem pěkně a hlavně zůstaval klidným. Myslím, že pokud dostane po úpravách konkurenceschopnou loď a trochu potrénuje, bude velmi rychle stoupat v žebříčku výsledků.

      Co se mně líbilo? Místo závodu jako takové. Přátelská atmosféra bez nějakých významnějších hádek, či nervových výlevů. Také se mně líbilo, že se začínají uplatňovat pravidla. Jednoznačně se na Slovensku jede nádherná kategotie RC plachetnic, početně dobře zastoupená, jezdí ji jak žáci, tak i "ženský element".

       A co se mě nelíbilo? Ne to nezveřejním, a pošeptám to pořadateli, pokud ho to bude zajímat :-)

     Propozice a celkové výsledky najdete zde rg65.sk/articles-categories/rg65-articles/events/events-2015/186-iii-serialova-sutaz-vyvrat

     Už teď se těším na další závod, kterého se budu moct zúčastnit