Comorra cup, Komárno

Dne 18. 6. 2015 se v Komárně jela soutěž lodních modelů plachetnic kategorie RG-65 open clas. Jelo se na slepém rameni řeky Váhu. Na břehu se nakonec sjelo celkem 28 lodivodů z Maďarska, Slovenska a za ČR Jiří Munclinger (CZE 03).

      Je faktem, že jsem původně nechtěl na závod jet, Ale žena nakonec řekla, že pojede se mnou, že se na Slovensku zdržíme.  Jozef Jankovič mě bez mého souhlasu přihlásil, tak jsem nakonec vyrazil směr Komárno.

     Jako obvykle jsem se před závody poměrně brzy vzbudil, byla jedna hodina, odjezd jsem naplánoval na 4 ráno. Nakonec jsme vyjeli ve 4,30 hod, žena se nějak zasekla... . Cesta ubíhala dobře bez zádrhelů, a po ujetí 260ti km jsme  v 9 hodin  byli na místě. Na Slovensku mají snad nějaké školy na umístění závodů. Opět překrásné prostředí!!! Mrtvé rameno Váhu skýtalo fantastické prostředí. Pohled na oblohu sliboval, že by předpověď 36 st. nemusela vyjít, ale byl to velký omyl. Oskar od 9,30 hod svítil celý den,a nenechal nikoho na omylu, že by nás nesmažil.

     Se ženou jsme neměli žádný slunečník, a tak nám Podhorní nabídli azil pod jejich přístřeškem, za což jim moc a moc děkujeme.

     No a závod???  Měl jsem strach z porozumění nezi mnou a Maďarskými kolegy, klterý se ukázal jako lichý. Celkem rychle jsem se naučil slyšet na něco jako CZEK HAROM. Maďaři jezdí strykteně podle pravidel, dodržují je, obraty dělají včas, takže není žádný problém. Já si dával velký pozor na pravobok, a návětrnou stranu a s tím jem vyšel, a nikoho neohrozil. Máme se co učit!!! Navíc na závod dohlížel perfektní a neomylný rozhodčí (takového mít v Olomouc). Nutno podotknout, že moc práce neměl. Pro úplnost, stratovní procedura byla maďasko/německá. a  ještě Jožo Jankovič překládal do slovenštiny.

     Povětrnostní podmínky - spíše nevítr byl skoro celý den, jízdy se rušily, vítr měl holt ten den  dovolenou. Tak se nakonec odjely za celý den 3 soutěžní jízdy. Málo, je to škoda, ale větru neporučíš. Je faktem, že se jelo na dvě skupiny (takže se odjelo celkem 6 jízd). Mě osobně se sice líbí jiný systém, ale každopádně i tento systém hodnocení a rozdělení do skupin se nakonec ukázal zajímavý. A pořadatel rozhodl, a přes to nejede vlak!!! Nekritizuji, jen konstatuji.  Co bylo horší, že ve vodě byly rostliny, a dost lodí chytilo na kýl nebo kormidlo nějakou tu travinu,a při odjetí jen 3 jízd se nedalo tuto smolnou jízdu škrtnout. Nicméně, závod se mě líbil, určitě jsem poznal něco nového. No a po závodě jsem poznal Komárno, které mě velmi mile překvapilo.

Fotky, co jsem nafotil jsou zde    

munda1.rajce.idnes.cz/RG-65,_Komarno_-_Comoora_cup_2015

 

Příští rok v Komárně nashledanou, neboť příprava závodu, organizace a rozhodčí byli na jedničku :-)

Díky všem pořadatelům za perfektní přípravu závodu!