Bratislava 15. 9. 2015

Je ráno 4,45 hod, ke mě do auta přistupuje Jarda Tesař a odjíždíme směr Bratislava. Cesta je mlhavá, ale v 8.30 zastavujeme u Štrkoveckého jazera v Bratislavě. Jsme tu jako obvykle první. Něco podobného jsem ještě neviděl. Jezero je obroubeno tartanovou běžeckou dráhou, která je ráno hojně využitá. Máme čas, obcházíme jezero a prozkoumáváme okolí. Je jasné, že jde o zábavné centrum.

    Přijížďí Petr Podhorný a začíná stavba trati. Před desátou je vše připraveno a mohlo by se začít. Rozprava a ... chybí něco dost podstatného ... vítr..

Nezbývá než počkat. Prvni na vodu jdou 3 junioři na treninkovou "mikrojízdu". Nakonec začíná pofukovat, a rozběhne se závod, který je pohodový. Nevím kolik bylo nakonec odjeto jízd, ale na tom celkem nezáleží. Jak budou zveřejněny výsledky tak se to dovím :-).

    Závody byly pohodové, měly spoustu pozitiv. Jednak je to účast 3 žáků. U nich se zastavím. Kluci si svoje lodě vyrábí sami z dostupných materiálů!!! Jejich lodě jsou ztělesněním jednoduchosti. Jistě tyto lodě nemohou díky jednoduchosti  podat špičkové výkony, ale přesto moje úcta!!! A to přímo úcta s velikým "U"!!! Dále se mě líbí organizace, přátelský duch při závodech, nejsou celkem žádné hádky a podobné věci známé z jiných závodů. A oproti prvním závodům, kterých jsem se zúčastnil je pozitivum, že se startovní pole srovnává ve výkonnosti.

    Za sebe bych chtěl poděkovat organizátorům za celý ročník. Už teď vím, že se rád na RGčka na Slovensko budu rád vracet!

Výsledky jsou zde

rg65.sk/articles-categories/rg65-articles/events/events-2015/195-posledna-sutaz-v-sezone-2015

 

Zde najdete pár fotek ze závodu

    munda1.rajce.idnes.cz/RG-65,_Bratislava,_15._9._2015